Jdi na obsah Jdi na menu
 


Záhadná postava

10. 12. 2009

V létě roku 1997 se stala v zatáčce mezi Klášterem a Mnich. Hradištěm dopravní nehoda. Pětadvacetiletý muž (řidič) při nehodě zahynul.

Mirka Rosslerová: "Tenkrát šel můj bratr Pavel z Kláštera domů do Mnichova Hradiště. Těsně před jeho očima se vybouralo auto a mladý pětadvacetiletý kluk při nehodě zahynul. Kdyby Pavel šel jen o chvíli později, nevím jak by to dopadlo.

O měsíc později jsem šla se svým klukem Vojtou a svým bratrem na diskotéku do Hradiště. To léto jsme byli všichni na prázdninách u babičky v Klášteře. Při cestě tam si kluci dělali, dost krutou, ale pro ně asi dobrou srandu z toho náhrobku. Nevěřila jsem, jak vůbec můžou takhle mluvit o mrtvém člověku. Když jsme kolem třetí hodiny ráno vyrazili na cestu domů byla hrozná tma. Blížili jsme se pomalu k zatáčce a k náhrobku po té hrůzné nehodě. Náhle jsem si všimla na náhrobku záhadné osoby. Byla celá v bílém, jako kdyby na sobě měla dlouhý bílý plášť. Nebyla jsem sama, kdo ji viděl, ale kluci, jako obvykle, tomu nevěnovali pozornost a byli samé srandičky. Pomalu jsme přišli k zatáčce a postava se začala ztrácet až se úplně ztratila. Prošli jsme kolem, ale nic tam nebylo, to mě trochu uklidnilo, ale čím víc jsme se vzdalovali, tím víc se postava znovu objevovala a stála nebo se skláněla nad hrobem.

Nevím, co nebo kdo to byl, ale nikdy na tu postavu nezapomenu."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář