Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koncentrační tábor Osvětim

10. 12. 2009
Dne 2.srpna 2000 jsem jel s kamarádem na výlet do Polska a při té příležitosti jsme navštívili koncentrační tábor Osvětim. První zastávka byla v táboře Auschwitz I., kde byla zachována ještě původní plynová komora s krematoriem,zde zahynulo mnoho lidí a byla zde značně stísněná atmosféra.

Druhé naše zastavení byl tábor Auschwitz II./ Birkenau, česky Březinka. V tomto táboře nacisté zlikvidovali asi 1 500 000 - 1 700 000 lidí v rozmezí od roku 1942 do roku 1945. 80% příchozích šlo rovnou do plynových komor včetně žen a dětí. Většinou židovského původu. Před koncem války jednotky SS vyhodily do vzduchu 4 krematoria, včetně plynových komor, aby zahladily stopy.Tento výlet na mne hluboce zapůsobil a po příjezdu domů jsem šel spát.
Asi ve 3 hodiny ráno se sama zapnula moje televize a tak mě probudila z mého i tak slabého spánku. A v televizi dávali výpověď vězně,který jako jeden z mála přežil hrůzy a zvěrstva koncentračního tábora Osvětim. Do rána jsem už neusnul a jsem přesvědčen, že takto mi dali o sobě vědět duchové z těchto táborů.

osvetim Z Osvětimi Birkenau. V pozadí brána smrti, vlevo rampa, kde byly prováděny selekce např. Dr.Mengelem, koleje vedly přímo k plynovým komorám a krematoriím.


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář