Jdi na obsah Jdi na menu
 


Černá a Bílá magie

9. 12. 2009

Každý Mág či Čaroděj vím řekne že magie je jen jedna a má plně pravdu. Zkutečně existuje jen jedna magie. Záleží ovšem na tom, za jakým účelem se použije

Černá - negativní - levá. Magie je používání magie především plně ve svůj prospěch, bez jakéhokoli ohledu na své okolí. Neštítí se využít a zneužít kohokoli a cokoli co mu jen trošku pomůže dosáhnout jeho cíle. Je to v podstatě velice sobecký člověk a také moc přátel nemá.

Bílá - pozitivní - pravá. Magie je pravým opakem negativní. Bílý mág se také snaží dosáhnout svého cíle. Dokonce může být ten cíl stejný jako u černého mága. Přesto se však snaží úplně odstranit jakékoli omezení svobodné vůle lidí ve svém okolí. Bere ohled na rozhodnutí ostatních a pokud je požádán, tak se snaží pomoci. Je pravdou, že nemá tak rychle vyditelné výsledky jako mág používající černou magii, ale veškteré cíle dosažené pomocí této bílé magie mají mnohem větší trvanlivost a mnohem více člověka potěší. Bílý mág má také vždy dostatek přátel ve svém okolí a velice dobře a snadno vychází s ostatními lidmi.

Je jen a pouze na tobě pro jakou cestu se rozhodneš. Každá má svá pro a proti a dá se skutečně během života měnit i když z černé na bílou magii to dá trošku víc práce, než naopak. Jde to tak proto, že obě magie jsou v podstatě stejné a pracují na úplně stejných základech....

Čarodějův deník..........

MAGIE - Termín patně odvozen z perského slova, které znamená "moc" nebo "velikost". Podobně v latině magnus znamená velký, v řečtině megas - mocný, v sanskrtu "mahas" znamená moc.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář