Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anne Hathaway

Povolání: Herečka, scénáristka
Věk: 27
Datum narození: 12. 11. 1982
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Znamení: Štír   aktuální horoskop »

Životopis

Anne Hathaway se narodila 12.listopadu 1982 v Brooklynu.

Anne dostala jméno po Sheakespearově manželce. Přátelé jí říkají Annie. Režisér Garry Marshall ji popsal jako kombinaci Julie Roberts, Audrey Hepburn a Judy Garland. Anne je vegetariánka, to maso, které jedla v Dníku pruncezny, byla ve skutečnosti soja. Deník princezny 2, se měl natáčet v Praze, ale nakonec se natáčel v LA.

Anne se ve filmu „Deník princezny 2: Královské povinnosti“ vrací do role mladé Miy Thermopolis, kterou ztvárnila v původním Deníku princezny. Za tuto roli byla v roce 2002 nominována na cenu Teen Choice v kategorii nejlepší herečka v komediálním filmu. V současné době pracuje na filmu Anga Leeho Brokeback Mountain, ve kterém si zahraje s Jakem Gylenhaalem, Heathem Ledgerem a Michelle Williams.

Před nedávnem dotočila nezávislé drama Havoc Barbary Kopple. Mezi její další filmy patří Ella Enchated, Nicholas Nickleby a The Other Side of Heaven. Pozornost si získala díky roli v seriálu Get Real, za nějž byla v roce 2000 nominována na cenu Teen Choice v kategorii nejlepší herečka v dramatické roli.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář